scorecardresearch

Kadınlar "Çiçek Açıyor"

11 izlenme
Kategori Haber
Eklenme Tarihi 1 yıl önce
DilTürkçe
Açıklama
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ :
Karaalioğlu Parkı'ndaki kadınlardan genel görüntüler
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile diyalogları
Kadınlardan görüntüler
Platform Başkanı Hatice Bozkurt'un açıklamaları - Antalya'da yaşayan ve sosyal medya üzerinden bir araya gelerek 13 bin üyeli "Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu"nu kuran kadınlar, Antalya'nın mutlu yüzünü göstermek amacıyla gökyüzüne balon bırakacak
Platform Başkanı Hatice Bozkurt:
"Antalya'nın mutlu yüzünü dünyaya göstermek için çalışmalar yapacağız. 5 Haziran Pazar günü Konyaaltı Varyant'ta binlerce kadın, çiçek desenli elbise ve ellerimizde çiçeklerle gökyüzüne binlerce balon bırakacağız"
Sosyal medya üzerinden bir araya gelen Antalyalı kadınlar "Kadınlar çiçek açıyor" Platformu kurarak, Antalya'nın mutlu insanların kenti olduğu tüm dünyaya duyurmayı amaçlıyor.

Antalya'da çeşitli meslek gruplarında faaliyet gösteren binlerce kadın bir sosyal paylaşım sitesi üzerinden bir araya gelerek platform oluşturdu. Platform, kentteki kadınların mutluluklarını dünyaya duyurmayı amaçlıyor.

"Kadınlar Çiçek Açıyor Platformu" ilk toplantısını Karaalioğlu Parkı'nda gerçekleştirdi.

Çiçek desenli elbise giyen ve başlarında çiçekten yapılan taçlarla bir araya gelen kadınlar, "Kadınlar Çiçek Açıyor", "5 Haziran 2016 Gel ve Bize Katıl" dövizleri açarak yapacakları kampanyayı tanıttı.

Renkli görüntülerin oluştuğu toplantıda şarkılar söyleyen kadınlar, bu sırada parktan geçen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'i de davet ederek projelerine destek istedi.

Kadınlarla bir süre sohbet eden Türel, fotoğraf çekiminin ardından alandan ayrıldı.

Antalya'da 3 haftada 13 bin kadın üyeye ulaşan platformla kentteki kadınların mutlu yüzünün dünyaya duyurulması hedefleniliyor.

Platform Başkanı Hatice Bozkurt, gazetecilere yaptığı açıklamada, sosyal medya üzerinden kurulan platformun kadınların yoğun ilgisiyle kısa sürede büyüyerek proje haline geldiğini belirtti.

Fikirlerinin çıkış noktasının İzmir'deki bir bisikletli kadın grubunun pozitif fotoğrafının etkili olduğunu dile getiren Bozkurt, aynı etkinliğinin bir benzerini Antalya'da yapmak istediklerini ve bu görüşlerini paylaştıktan sonra çok büyük bir destekle karşılaştıklarını anlattı.

Bozkurt, bunun üzerine sosyal paylaşım sitesinde kurdukları grubun kısa sürede büyük beğeni topladığını vurgulayarak, "Antalya'daki birçok kadın derneklerinin de desteğini alarak projeyi, platforma çevirdik" dedi.

Antalya'nın mutlu yüzünü dünyaya göstermek için çalışmalar yapacaklarını ifade eden Bozkurt, 5 Haziran Pazar günü Konyaaltı Varyant'ta binlerce kadının çiçek desenli elbise ve ellerinde çiçeklerle gökyüzüne binlerce balon bırakacağını söyledi.
Etiketler